Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemužeme mít ..

Samantha Carter / Amanda Tapping

8. května 2009 v 18:39 | Nyksmar |  SG-1 Postavy

Sam..


Narodila se 29.prosince 1968. Samantha je dcerou generálaJacoba Cartera. Má bratra Marka, který je ženatý a má děti. Její matka zemřela při autonehodě. Pracovala v Pentagonu 2 roky. K projektu Hvězdné brány se přidala roku 1992, dva roky před Danielem. Vytvořila program pro počítačové rozhraní brány.

1997

Rok po první misi na Abydos se kapitán Carterová v epizodě Děti Bohů jako expert na Hvězdnou bránu připojila k plukovníkovi Jackovi O'Neillovi a nově vytvořenému týmu SG1. Na Abydosu se setkala s Denielem Jaksonem a prohlédla si kartuši na Abydosu. Zjistila tak, že v galaxii existuje síť Hvězdných bran.
Spolu se zbytkem týmu a Dr. Jacksonem se vrátila na Zemi poté, co Goa'ld Apophis napadl Abydos Hvězdnou branou. Poté, co získal tým adresu na Chulak byla přidělena k týmu SG-1. Na Chulaku byla spolu s týmem zajata. S pomocí Teal'ca unikla a vrátila se na Zemi.
Carterová byla emocionálně vázána na malou dívkou, Cassandru z planety Hanka, jejíž lidská populace byla zničena goa'uldem Nirty

1998

V epizodě Při výkonu služby se stala hostitelkou tok'ry Jolinar když pomáhala evakuovat Nasyany pod útokem Goa'uldů. Tok'ra (symbiont) Jolinar byla poté zabita Askrakem.
V epizodě Tok'ra s pomocí paměti Jolinar kontaktuje Tok'ry. Nabídne svému otci Jacobu Carterovi, který umírá na rakovinou, spojení s Tok'rou Selmak a také se spřátelí s Martufem.

1999

V epizodě Mírová konference je povýšena do hodnosti majora. S pomocí vzpomínek Tok'ry Jolinar zachrání svého otce Jacoba Cartera ze Sokarova zajetí na Netu, měsíci v podobě pekla.

Sam miluje Jacka .Když byla na prometheovi sama tak měla představu že se líbá s Jackem.

Am..


Amanda Tapping se narodila v Rochfordu v Anglii a vyrůstala v Torontu společně s třemi bratry. Objevila se ve vedlejších rolích v seriálech "The X-Files" (Akta X), "Due South" (Směr Jih), "Forever Knight", "Kung-Fu: The Legend Continues" (Kung-Fu: Legenda pokračuje), "The Newsroom", "Millennium" a "The Outer Limits" (Krajní Meze), pravidelně také v seriálu od Disneye "Flash Forward". Také hrála v televizních filmech "Lessons in Love", "Remembrance" a "Degree of Guilt". Hrála také v "Booty Call" a "Rent a Kid".

Vystudovaladrama na University of Windsor School of Dramatic Art a hrála v těchto divadelních hrách: "Steel Magnolias", "Look Back in Anger", "Children of A Lesser God", "Noises Off", "The Lion in Winter" a "The Shadow Walkers". Byla také spoluzakladatelkou kanadského komediálního souboru Random Acts.

Tapping je horlivá čtenářka a spisovatelka. V současné době píše dva scénáře a komedii. Ráda ve svém volném čase vylepšuje svůj domov a ráda si hraje se svým psem Abbie.

Amandu Tapping alias majora Sammanthu Carterovou dabuje v české verzi seriálu Simona Postlerová. Díky našemu externímu spolupracovníkovi se nám podařilo získat se Simonou Postlerovou


Filmografie
Filmy

1994Heart of a Child
1995Rent-A-Kid
1995The Haunting of Lisa
1995Net Worth
1995Degree of Guilt
1995The Donor
1996Danielle Steel's "Rememberance"
1997Booty Call

Seriály

1992Forever Knight - epizoda "Near Death"
1993The X-Files - epizoda "Avatar"
1994Due South - epizoda "Starman"
1995The Outer Limits - epizoda "The Joining"
1995Goosebumps - epizoda "It Came From Beneath the Sink"
1996The Newsroom - epizoda "Dinner at Eight"
1996Millennium - epizoda "Borrowed Time"
Stargate Sg1

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koukáte se na Hvězdnou Bránu

Ano
Možná sem viděl/a
Ne co to je

Komentáře

1 Samantha.Majka Samantha.Majka | E-mail | Web | 31. července 2009 v 16:56 | Reagovat

Sam / Amy je nej .. a hned vedle ní je Jack. :-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama