Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemužeme mít ..

Jonathan O'Neill / RDA

26. dubna 2009 v 15:19 | Nyksmar |  SG-1 Postavy

Jack..


Rasa ------------ člověk
Narozen -------- 20. října 1952 Chicago, Illinois, USA
Hodnosti ------- Plukovník, Generálmajor
V SGC od-do -- 1994-2005
Zařazení ------- velitel SG-1 (1997-2004)
velitel SGC (2004-2005)


Byl ženatý se Sarou O'Neillovou a měl syna. Ten se při tragické nehodě zastřelil jeho služební zbraní.Na Abydosu O'Neill a jeho tým se spřátelí se Skaarou. Během boje s vládcem Ra s Danielem pošlou nukleární zbraň na Raovu loď, která je na orbitě planety zničena. O'Neill a zbytek jeho týmu se vrátí na Zemi bez Jacksona, který se na Abydosu oženil.

V první epizodě seriálu Děti Bohů je znovu povolán do aktivní služby novým velitelem základny SGC a projektu Hvězdná brána, generál majorem Georgem Hammondem poté, co bránou prošel Apophis , který je jedním z vládců soustavy. Jack se vrátí na Abydos pro Deniela Jaksona . Když se vrátil na Abydos, objevil se Apophis a unesl Skaaru a Sha're Projekt je poté obnoven. V novém týmu je též kapitán Samantha Carterova. Aby osvobodili Skaaru a Sha're cestují bránou naChulak, kde se k nim přidává Teal'c.
V epizodě druhé řady Páta rasa , O'Neillovi zařízení Antiků předává vzdělanosti Antiků do jeho mozku. Pomalu ztrácí schopnost hovořit, psát a rozumět anglicky, přičemž mluví jazykem Antiků. S použitím těchto znalostí přidá stovky dalších adres Hvězdných bran do počítače. Přeloží text z jazyka Antiků. Vyrobil zdroj energie, aby mohl bránou odcestovat k Asgardům do galaxie Othala.
Předtím zachrání Sam a Teal'covi život, když jim odešle plán DHD.

Jack má rád jablečný koláč,simsnovi a předevšim je zamilovaná do Sam ale ve štěstí jim brání pravidla který ani jeden nechce porušit.Když Jack byl v časové smyčce tak políbil Sam.V díle Divide and Conquer si svoje city přiznali když byli testovani jestli jsou zatarcové.

Richar..

V roce 1985 získal roli Anguse MacGyvera v TV seriálu "MacGyver", která ho proslavila a získala mu fanoušky na celém světě. V této roli setrval sedm sezón až do roku 1992 (bylo natočeno celkem 139 epizod) a k MacGyverovi se ještě vrátil o dva roky později ve dvou TV filmech "The Lost Treasure of Atlantis" [Ztracený poklad Atlantidy] a "Trail to Doomsday" [Cesta do zkázy]. Oba filmy i celý TV seriál jsme měli možnost vidět i v naší televizi.

V únoru 1997 se začal ve Vancouveru natáčet TV sci-fi seriál "Stargate SG-1". V současné době (léto 2002) se dotáčejí poslední díly 6. řady [u nás byly zatím uvedeny na TV Nova čtyři řady tohoto seriálu pod názvem Hvězdná brána]. Seriál vychází z filmu Deana Devlina a Rolanda Emmericha Stargate natočeného v roce 1994. Pilotní film k tomuto seriálu s názvem "Children of the Gods" měl v USA premiéru 27.7.1997. RDA zde hraje roli plukovníka letectva Jonathana "Jacka" O'Neilla, kterou ve filmu Stargate ztělesnil Kurt Russell. V roce 1999 získal za roli ve Stargate SG-1 Saturn Award za rok 1999 jako nejlepší herec v TV seriálu.

Filmografie
Filmy:
1985/6Ordinary Heroes (Tony Kaiser)
1992In the Eyes of a Stranger (Jack Rourke) [Očima neznámého]
1992Through the Eyes of a Killer (Ray Bellano)
1993/4MacGyver: Lost Treasure of Atlantis (Angus MacGyver) [MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy]
1993/4MacGyver: Trail to Doomsday (Angus MacGyver) [MacGyver: Cesta do zkázy]
1994Beyond Betrayal (Bradley Matthews) [Zrada a pomsta]
1995Past the Bleachers (Bill Parish)
1996/7Firehouse (poručík Michael Brooks)

TV seriály a minisérie:

1976-1981General Hospital (dr. Jeff Webber)
1982/3Seven Brides for Seven Brothers (Adam McFaddan)
1983/4Emerald Point N.A.S. (poručík Simon Adams)
1985-1992MacGyver (Angus MacGyver) [MacGyver]
1995Legend (Ernest Pratt/Nicodemus Legend)
1996Pandora's Clock (kapitán James Holland) [Pandořina skříňka]
od 1997Stargate SG-1 (plukovník Jack O'Neill) [Hvězdná brána]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Sam a Jacka

Ano moc
Ne
Kdo to je ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama